Podnikaniu v IT oblasti sa venujeme už od roku 2002. Na začiatku to bol len veľmi odvážny cieľ, ktorý sa nám však postupne podarilo naplniť. Začínali sme lektorskou činnosťou v oblasti výpočtovej techniky, neskôr predajom a servisom výpočtovej techniky a od roku 2005 aj tvorbou webových stránok. Postupne sme upravovali portfólio našich služieb ako prirodzenú reakciu na dopyty trhu. Preverili sme svoje schopnosti a možnosti v mnohých oblastiach, no nakoniec nás skúsenosti priviedli k hľadaniu najjednoduchších, ale pritom najspoľahlivejších riešení, ktoré ponúkame aj našim zákazníkom.

Ing. Marián Findrik – zakladateľ

SPOLOČNOSŤ V ČÍSLACH…

ROKOV NA TRHU

ZMLUV. KLIENTOV

PROJEKTOV

SPOLUPRACUJEME S NAJLEPŠÍMI…

Logo WebHouse
Logo ExoTechnologies

S PODPOROU

MÍĽNIKY SPOLOČNOSTI

timeline_pre_loader
Roky 2002-2006

17. decembra 2002

ZAČIATOK PODNIKANIA

Po zrelej úvahe som sa rozhodol dať sa na dráhu podnikania a založil som živnosť. Teraz už živnostník zapísaný ako Ing. Marián Findrik-ProfiMateX som sa rozhodol preraziť, zarobiť, ale predovšetkým vybudovať úspešnú firmu.

05. mája 2003

VYDANIE PUBLIKÁCIE

Vydavateľstvo Súvaha mi vydalo publikáciu pre kurzy VT s názvom Počítač na 4 doby. Pôvodný náklad tlače bol 2 000 ks a 6x bola robená dotlač.

03. august 2004

KURZY VÝPOČTOVEJ TECHNIKY

Vzdelávacie programy úradov práce v mestách Brezno, Trenčín, Hlohovec, Poprad, Prievidza, Senica, Partizánske, Lučenec, Považská Bystrica, Trnava a Bratislava boli nekompromisne naplnené. Od roku 2002 som vyškolil už viac ako 500 “kurzistov”.

15. august 2004

ZRUŠENIE ŽIVNOSTI

V tej dobe najrýchlejší spôsob v súlade s “našou legislatívou” ako využiť zahraničnú pracovnú ponuku a neriešiť odvody na dvoch miestach súčasne.

09. august 2005

DRUHÝ ŠTART

Plný nových informácií a kontaktov som opätovne začal podnikať na Slovensku. Nové vízie, nové plány a nový názov firmy Marián Findrik M-FiT.

Taktiež som sa začal venovať tvorbe web stránok.

29. august 2005

OTVORENIE PREDAJNE A KANCELÁRIE

Otvorenie kancelárie a predajne na sídlisku Na hlinách v Trnave. Názov predajne CompOfficeMF. Predajňa slúžila ako kontaktné miesto na nákup počítačov, periférií, komponentov. Kancelárske priestory k rokovaniam a školeniam.

10. apríl 2006

PREDAJ BATÉRIÍ

V rámci spolupráce so spoločnosťou Luton s.r.o. sme začali s distribúciou monočlánkov značky TatraCell. Vytvorili sme distribučnú sieť predajcov a tovar sme okrem Slovenska začali vyvážať aj za hranice.

13. júl 2006

SPLÁTKOVÝ PREDAJ

Zazmluvnené boli spoločnosti Quattro, HomeCredit, Cetelem a GE Money a pridaná možnosť platby v predajni aj platobnou kartou prostredníctvom platobného terminálu.

16. október 2006

SERVIS VÝPOČTOVEJ TECHNIKY

Záručný, po záručný i mimo záručný servis PC nás doviedol k otvoreniu servisného strediska výpočtovej techniky v Trnave.

Roky 2007-2011

23. február 2007

VÝHRADNÉ ZASTÚPENIE ISES

Po rokovaniach s Karlovou univerzitou v Prahe sme sa stali výhradným dovozcom zariadenia ISES (Intelligent School Experiment System), ktoré umožňuje robiť pri počítači doma laboratórne pokusy na vzdialenom pracovisku v odboroch, fyzika, chémia, biológia a podobne.

07. január 2008

PREDAJ REGISTRAČNÝCH SYSTÉMOV

Zmeny legislatívy priniesli ďalšiu aktivitu v portfóliu našich služieb – predaj, ale predovšetkým programovanie registračných systémov. Voľba po ročnom testovaní produktov na trhu padla na slovenského výrobcu a značku Elcom.

10. apríl 2009

ADMINISTRAČNÉ CENTRUM

Spravované webové stránky si vyžiadali nové priestory. O zabezpečenie dohľadu nad funkčnosťou web stránok a ich správe sa denne od 8:00 do 22:00 okrem sviatkov starajú 3 technici – administrátori.

15. október 2009

VLASTNÝ REDAKČNÝ SYSTÉM

Po roku vývoja a testovania sme uviedli na trh vlastný redakčný s označením CRsys. Systém umožňoval po integrácii spravovať články a súbory v statických prezentáciách pomocou kvalitného WYSIWYG editora.

14. jún 2011

NOVÝ SYSTÉM K TVORBE STATICKÝCH STRÁNOK

Začali sme prioritne využívať systém na tvorbu a správu internetových stránok spoločnosti Incomedia nazývaný WebSite X5. Od počiatku sme so spoločnosťou spolupracovali jednak ako tzv. „testeri“ a dodávali sme im podporu vo forme prekladov pre slovenské prostredie.

Roky 2012-2016

18. september 2013

OPEN SOURCE

Hľadanie spoľahlivých riešení nás priviedlo k využívaniu redakčných systémov kategórie open-source. Začali sme s Joomlou, a Drupalom. Jednoduchosť užívateľskej obsluhy nás však priviedla k WordPressu, ktorý používame s obľubou až do súčasnosti.

23. október 2013

E-COMMERCE

Pre e-commerce riešenia sme začali využívať ďalší z open-source systémov OpenCart. Vďaka variabilnosti dokážeme vytvoriť i veľmi komplikovaný e-shop so všetkými “technickými vychytávkami” vrátane SMS a platobných brán, ale tiež napojenia na iné systémy (Heuréka, Zľavomat, účtovné systémy a podobne.

Roky 2017-2021

01. február 2019

VZNIK SPOLOČNOSTI INVEST MF

Po rokoch podnikania pomocou živnosti sme oddelili všetky podružné aktivity od tvorby web stránok a činnosti s tým spojených a plne sa zamerali na koncového zákazníka. Teraz  s kompletnou ponukou budovania brandingu prostredníctvom internetu.

Pin It on Pinterest